Valentino dienos keksiukai

Dalintis:

Atvirai pasakius nemėgstu tokių dirbtinų švenčių kaip Valentino diena. Vien dėl tų banalių širdučių prekybos centruose, feisbuko post’ų apie amžiną meilę, akcijų apatiniam trikotažui ir visur tiesiogine bei perkeltine prasme dominuojančios raudonos spalvos, kuri vasario pradžioje tampa tokia primityvi, nuvalkiota. O kur dar kritęs savivertės jausmas, jeigu negavai 50 raudonų rožių ir neturi ko parodyti savo feisbuko ar instagramo draugams. Arba jeigu negavai ir tos vienos vienintelės rožytės, nes tavo Valentinas kažkur pasiklydo laike, erdvėje, būtyje, buityje ar visame kame. Ir velniop, nereikia Jo.

Mums duotas meilės jausmas yra beribis, tik mes dažnai jį įspraudžiame į labai siaurus rėmus. Daugeliui jaunų merginų atrodo, kad Meilė yra tik vyriškos lyties objektas, kuris padarys mus laimingas, su kuriuo gyvenimas įgaus prasmę. Taip, iš dalies tai tiesa. Tačiau tik su ta sąlyga, jeigu pačios spinduliuojame meilę.. meilę sau, meilę gyvenimui. Mylėti save daug sunkiau nei kitą žmogų, todėl, kad mes patys save geriausiai pažįstame, žinome visas tamsiausias savo puses, o kitas žmogus juk atrodo toks tobulas, nuostabus, daug geresnis už mus pačius. Jis nusipelno meilės, o mes ne… Ir toliau save graušime, kritikuosime, peiksime.

O kas jeigu imsime ir padarysime atvirkščiai sau kartodami: Esu pati nuostabiausia, nusipelnau tik pačio geriausio, mano svajonės privalo išsipildyti. Tai vadinasi MEILĖ SAU. Neturiu omeny, kad reikia tapti princese, kuri savo vertę įrodinės žemindama ar išnaudodama kitus. Meilę sau vadinu, kai tu eini iškelta galva net ir esant pačioms blogiausioms situacijoms, sieki savo tikslų, svajonių, nes žinai, kad esi verta, kad jos išsipildytų. Taip pat atleidi sau už visas praeities klaidas ir iš jų pasimokai, kad nebekartotum ateity. Susitaikai su savo trūkumais, nes jie yra dalis tavęs, kurie tave daro unikalią, nepakartojamą. Moki džiaugtis paprastomis smulkmenomis, kurių aplinkui yra ne viena, ir ne dvi: saulėta diena, rytinė kava ir pyragaitis, geras filmas, karštas dušas, pasivaikščiojimas miške ir t.t. Va kokia ta Meilė sau!

Ta proga dalinuosi nuodėmingų keksiukų receptu. Be kepurėles keksiukai irgi skanūs, paprasti, lengvi, purūs.

 

 

Valentino dienos keksiukai
Paruošimo laikas
25 mins
Gaminimo laikas
20 mins
Visas laikas
45 mins
 
Kiekis: 12 keksiukų
Ingredientai
 • 1 st. pilno grūdo kvietinių miltų
 • 0,5 st. šviesių speltos miltų
 • 1 st. ryžių miltų
 • 2/3 st. rapsų cukraus
 • 1/3 st. aliejaus (naudojau alyvuogių)
 • 1/2 arbat. š. himalajų druskos
 • 3 valg. š. maltų linų sėmenų
 • 1 valg. š. obuolių acto
 • 1/2 arbat. š. sodos
 • 1/2 arbat. š. kepimo miltelių
 • 1 arbat. š. vanilės ekstrakto
Papuošimui
 • 1/2 st. veganiško margarino
 • 1,5 st. cukraus pudros
 • 1 arbat. š. vanilės ekstrakto
 • 1/2 st. juodojo šokolado
Gaminimas
 1. Miltus išsijokite, į juos suberkite kepimo miltelius, sodą, druską.

 2. Linų sėmenis užpilkite 3 valg. š. karšto vandens. Palikite keletui minučių.

 3. Į kitą indą suberkite kambario temperatūros pieną, cukrų. Išmaišykite. Tada pilkite aliejų, vanilės ekstraktą, obuolių actą, linų sėmenis. Viską sumaišykite.

 4. Į masę supilkite miltus. Atsargiai išmaišykite.

 5. Kepkite 180 laipsnių temp. 20-25 minutes.

Papuošimas
 1. Į dubenį sudėkite margariną, trečdalį cukraus pudros. Naudodami nedidelį greitį, plakite su plakikliu. Kai masė susimaišo, dėkite likusią dalį cukraus pudros, vanilės ekstraktą, pieną. Kremą galite palaikyti šaldytuve.

 2. Ištirpinkite šokoladą. Jį supilkite į konditerinį maišelį su vos prakirpta skylute. Ant kepimo popieriaus išspauskite širdeles. Padėkite į šaldytuvą, kad šokoladas greičiau sustingtų.

 3. Su konditeriniu maišeliu ir pasirinktu antgaliu išspauskite kremą ant keksiukų ir papuoškite širdelėmis.

Patarimai

Kremas tūri būti pūrus. Jei ilgai plaksite jis bus sukritęs ir negalėsite papuošti keksiukų.

Parašykite komentarą