„Juodojo miško“ keksiukai

Dalintis:

Šią vasarą nesu suplanavusi jokių tolimesnių kelionių. Priežasčių labai daug: nemėgstų didelių turistų srautų, nemėgstu nepakeliamo karščio, kai net jūros vanduo neatgaivina. Man patinka vasariškas lietus, gaivus vėjas, ilgi vakarai, kai gali stebėti jūrą ir pajusti jos begalybę, ar tiesiog gulėti prie ežero ir stebėti dangų (Žinoma, su akiniais su nuo saulės). Lietuviška vasara (mano atveju ir suomiška, ir lietuviška) puikus laikas pabūti ramybėje, pasisemti įkvėpimo, pasidžiaugti tokia laikina ir trapia gamta.

O kol kas galima po truputėlį ieškoti rudens, žiemos kelionių krypčių. Pavyzdžiui, nesu atradusi Vokietijos. Išskyrus Berlyną ir vaizdus pro autobuso langą, neteko daugiau joje pabuvoti. Vokietijoje tiek nuostabių vietų, kad būtų net sunku išsirinkti, kur norėčiau apsilankyti. Viena iš tų vietų – Švarcvaldo teritorija, garsėjanti nepaprasto grožio miškais, kalnuotomis vietovėmis ir atviručių vertais vaizdais. Be abejo, ir Švarcvaldo tortas, kuris lietuviškai vadinamas „Juoduoju mišku“.

Tūrbūt visi esate girdėję ir valgę tortą šį tortą, kurio trys pagrindiniai komponentai yra šokoladinis biskvitas, vyšnios ir grietinėlė. Puikus derinys, kuris niekada neatsibosta. Šiandien gaminau gana šventiškai atrodančius keksiukus, kuriuose ir yra šie ingredientai. Keksiuko tešla labai paprasta, nesaldi, bet ji puikiai dera su vyšnių uogienės įdaru. Keksiuką puikiai papuošia kokosų kremo viršūnėlė ir vyšnia (ar trešnė). Juos pagaminti labai paprasta, neužima daug laiko, o atrodo išties gražiai, elegantiškai. Skonis irgi labai lengvas, šiek tiek gaivus.

Recepto idėją radau čia.

 

„Juodojo miško“ keksiukai
Paruošimo laikas
15 mins
Gaminimo laikas
20 mins
Visas laikas
35 mins
 
Kiekis: 10 keksiukų
Ingredientai
 • 178 g (1 st.+3 valg. š.) pilno grūdo kvietinių miltų
 • 35 g (1/4 st.) kakavos
 • 200 g (1 st.) sojų pieno (ar kokio kito augalinio pieno)
 • 50 g (1/3 st.) saulėgrąžų aliejaus (rapsų)
 • 70 g (1/3 st.) rudojo cukraus
 • 2 arbat. š. obuolių cidro acto
 • 1/2 arbat. š. kepimo miltelių
 • 1/2 arbat. š. sodos
 • žiupsnelis druskos
Įdaras
 • 1/3 st vyšnių džemo
Papuošimas
 • 1/2 skardinės per naktį atšaldyto kokosų pieno
 • 2,5 valg. š. cukraus pudros
 • 1 valg. š. smulkiai sutarkuoto juodojo šokolado
Gaminimas
 1. Įkaitinti orkaitę iki 180 laipsnių temp. Pasiruošti keksiukų kepimo skardą, sudėti į ją keksiukų formeles.

 2. Į sojų pieną įpilti obuolių sidro actą. Išmaišyti, palikti kelioms minutėms, kol sojų pieną „sutrauks“.

 3. Sumaišyti miltus, kakavą, cukrų, kepimo miltelius, sodą, druską. Kakavą išsijoti, kad neliktų gumulėlių.

 4. Į kitą dubenį supilti aliejų, sojų pieną. Atsargiai viską sumaišyti. Supilti miltų ir kakavos mišinį. Atsargiai išmaišyti. Supilti tešlą į keksiukų formeles.

Papuošimas
 1. Pravėsusiuose keksiukuose su pirštu ar su šaukšto galu padaryti nedideles skylutes.

 2. Su konditeriniu maišeliu ar šaukštu įspausti į keksiukus vyšnių džemą. Į vieną keksiuką įspausti apie 1/2 arbat. š. džemo.

 3. Išimti iš šaldytuvo atšaldytą kokosų pieno skardinę (geriausia atšaldyti per naktį), apversti aukštyn kojom, atidaryti, nupilti atsiskyrusį kokosų vandenį. Pusę kokosų kremo sudėti į stiklinį ar metalinį indą. 

 4. Paplakti su mikseriu apie 30 s., supilti cukraus pudrą. Plakti dar apie 30 s. Kremas turi būti standus, kietokas.
 5. Su konditeriniu maišeliu be antgalio ar šaukštu padengti keksiuko viršų kremu. Ant viršaus užbarstyti šokoladą ir uždėti po vyšnią arba trešnę.

Parašykite komentarą

Recipe Rating