Nekeptos vaisių tartos su jogurtu ir chija sėklomis

Dalintis:

Šiandien supratau, kad vasara jau baigia išeiti, o aš dar negaliu susitaikyti su ta mintimi, kad reikia traukti šiltesnius rūbus ir termometro stulpelis kris vis žemyn.. Atrodo vasara baigėsi nė neprasidėjusi! Atsimenu, kaip vėsų pavasarį svajojau apie vasaros laikotarpį, kūriau įvairiausius planus. Tiesiog gyvenau tuo. Atėjo ta vasara, ėjo dienos ir praėjo. Nebuvo tiek karštų dienų, kad būtų užtekę „išsidžiaugti“. Du kartus atostogaudama Lietuvoje beveik irgi nepajutau tos tikros vasaros. Tiesa, pusę dienos gal buvo apie +27, kad net prie žemės traukė. Na jei tokia temperatūra būtų laikiusis bent savaitę, tada gal ir sakyčiau, kad užtenka tos vasaros ir karščių. O Suomijoje, ten kur gyvenu, vyrauja jūrinis klimatas ir geriausiu atveju daugiausiai būdavo apie +21 ir pūsdavo gana stiprus vėjas. Kaip bebūtų, dabar su mielu noru džiaugčiausi tokiu oru. Kaip dažnai neįvertinu tai, ką turiu. Visada pasitvirtina gyvenimiškas dėsnis, kad reikia džiaugtis tai, ką turi, o ne pradėti vertinti, kai jau prarandi..

Ne, nesu pesimistė, kuri tik laukia saulės ir karščių. Juk galima… apsimesti, kad ji dar nesibaigė ir pradžiuginti save vasarišku desertu. Tad šiandien nusprendžiau paįvairinti savo pusryčius ir iš vakaro pasidariau visiškai natūralų, paprastą desertą be pridėtinio cukraus, glitimo ir visokių kitų baubų. Į tartų pagrindą nedėjau daug riešutų, todėl masė buvo gana minkšta, todėl šių desertų nebandžiau išiminėti iš formelių. Jei norite kietesnio pagrindo, tuomet dėkite daugiau riešutų. Į jogurto įdarą įbėriau čija sėklų, todėl per naktį sėklos išbrinko ir įdaras tapo drebučių konsistencijos.

Šis desertas gali turėti daugybę variacijų ir spalvų. Jei dėsite kivius, tarta bus žalia, jei apelsiną ir įtarkuosite jo žievelę – oranžinė ir taip toliau.

Nekeptos vaisių tartos su jogurtu ir čija sėklomis
Paruošimo laikas
15 mins
 
Kiekis: 4 mažos tartos
Autorius: Skanauk su Aušra
Ingredientai
 • 1/3 st. šviežių ar džiovintų datulių (džiovintas datules pamirkykite vandenyje apie 10 min.)
 • 2/3 st. migdolų
 • 8 valg. š. valg. š. kokosų jogurto (ar koks kitas jogurtas be priedų)
 • 4 arbat. š. čija sėklų
 • 1 nedidelis bananas
 • 3,5 valg. š. mėlynių
 • 3,5 valg. š. aviečių
 • 1 abrikosas
 • 4 arbat. š. klevų sirupo
Gaminimas
 1. Į trintuvą suberti migdolus. Juos susmulkinti. Suberti datules.  Masė turi tapti vientisa.

 2. Šią masę paskirstyti 4 tartose.

 3. Atskirai sutrinti bananą, uogas, abrikosą. Į kiekvieną tyrę supilti po kelis šaukštus kokosų jogurto, po pusę arbatinio šaukštelio klevų sirupo ir po šaukštelį čija sėklų. Išmaišyti.

 4. Įdarus supilti į tartas.

 5. Laikyti šaldytuve per naktį, kol išbrinks čija sėklos.

Patarimai

Jei norite, kad bananinis įdaras nepajuoduotų, įpilkite šiek tiek citrinos.

Jei norite ryškiai geltonos spalvos - įberkite ciberžolės.

Parašykite komentarą