Energijos suteikiantys rutuliukai

Dalintis:

Na va, jau beliko vos dvi dienos iki rugsėjo 1-osios. Aš jau seniai nebe moksleivė, bet man ši data visada asocijuojasi su pradžia. Vienas etapas baigėsi, ir pradedame naują. Vasaros linksmybės liks prisiminimuose, o įžengiame į rimtesnį laikotarpį. Jeigu vasarą norisi patinginiauti, tai nuo rugsėjo 1-osios visada prisižadu pradėti daryti daugybę dalykų. Man šis sąrašas netgi svarbesnis nei sausio 1-ąją užrašyti tikslai. Jeigu kai kurių tikslų nepradėjau įgyvendinti iki rugsėjo 1-osios, tai puiki proga duoti sau antrąjį šansą. Pavyzdžiui, nusimegzti kažką gražaus, bėgioti, kol leis orai, perskaityti keletą knygų, patobulinti suomių kalbą, išmokti gaminti žaliavalgiškus tortus ir t.t.

Paskutinį vasaros savaitgalį palydėjau kaimyninėje Estijoje. Tiesa, ji man tapo daug artimesnė, kai išvykau gyventi į Suomiją. 1,5-2,5 val. keltu ir aš jau galiu gerėtis Talinu. Apie savo viešnagę Taline, papasakosiu šiek tiek vėliau.

O dabar dalinuosi vadinamųjų energy balls’ų receptu. Jis yra ypatingas tuo, kad rutuliukus apvoliojau šokolade, kokosų drožlėse ir estiškuose uogų milteliuose. Įvairių augalų, uogų, daržovių milteliai šiuo metu labai populiarūs. Jie puikiai tinka į glotnučius, košes ar sveikuoliškus desertus. Milteliai gaminami žemoje temperatūroje sudžiovinant augalus, po to juo sutrinant. Mano minėti estiški uogų milteliai gaminami kiek kitaip. Estiškai jie vadinami „kama“. Tai turintis gilias tradicijas estų supermaistas. Jis gaminamas iš estiškų uogų, rugių, miežių ir žirnių. Jo sudėtyje gausu mineralų, skaidulų ir B grupės vitaminų. Kamos galima rasti bet kuriame prekybos centre. Vieno pakelio kaina apie 3 eurus. Pasirinkimas nemažas, todėl šį kartą išsirinkau aviečių ir šaltalankių kamas. Pirmoji pasirodė išties malonaus skonio, o šaltalankiai turi savotišką rūgštų skonį, bet man „sueis“.

Tai va, buvo puiki proga pasigaminti žaliavalgiškų rutuliukų ir juos pasiimti prie ežero. Kas gali būti maloniau nei žiūrėti į ežerą, gerti arbatą ir užkandžiauti sveikais skanėstais! Ta proga surengiau rutuliukų fotosesiją ir sulaukiau netikėtų svečių. Antytės buvo ypač drąsios, todėl jas šiek tiek pavaišinau sausainiais.

 

 

Energijos suteikiantys rutuliukai
Kiekis: 13
Ingredientai
 • 1 st. datulių
 • 1/3 st. avižinių dribsnių
 • 1/2 st. migdolų
 • 1/2 st. lazdyno riešutų
 • 2 valg. š. čija sėklų
 • 3 valg. š. riešutų sviesto
 • 2 valg. š. vandens
Rutuliukų apvoliojimui
 • 2 valg. susmulkinto šokolado
 • 2 valg. š. kokosų drožlių
 • 2 valg. š. aviečių miltelių
 • 2 valg. š. šaltalankio miltelių
Gaminimas
 1. Į trintuvą suberti avižinius dribsnius, migdolus, lazdyno riešutus. Viską susmulkinti iki smėlinės masės.

 2. Suberti datules, čija sėklas, riešutų sviestą, įpilti vandens. Sumalti iki vientisos masės.

 3. Formuoti rutuliukus. Juos apvolioti šokolade, kokosų drožlėse, augalų, uogų milteliuose ar pan.


Taip pat skaitykite: