Mėlynių ir braškių pyragas

Dalintis:

Suomijoje be galo daug mėlynių. Atrodo kur tik eisi, visur pamatysi mėlynių krūmus. Nuostabus jausmas, kai gali skinti mėlynes ar kokias kitas uogas ir dėti jas tiesiai į burną. Tokios uogos pačios skaniausios. Jauti, kad save pildai natūraliais vasaros vitaminais. Tiesa, šią vasarą dar neteko prisirinkti didesnio kiekio mėlynių, bet tikiu, kad dar tą padarysiu.

Šiuo metu šaldiklyje labai daug mėlynių, kurių pati nerinkau, bet gavau iš mėlynių rinkimo entuziastų. Žinoma, šaldytos uogos nebe tokios skanios kaip šviežios, tad jos puikiai tinka įvairiuose kepiniuose.

Šiandien kepiau labai paprastą, kapotos tešlos pyragą su juostelėmis, taip vadinamąjį slab pie, su daug daug mėlynių ir šiek tiek braškių. Į įdarą visiškai nedėjau cukraus, nes norisi jausti tikrąjį mėlynių skonį su švelnia rūgštele. Truputėlį saldumo priduoda braškės. Šį pyragą kepsiu dar ne kartą, nes jis labai greitai dingo nuo stalo.

Kepimui naudojau žemą, didelę kepimo skardą (38×26 cm) iš IKEA .

Mėlynių ir braškių pyragas
Paruošimo laikas
20 mins
Gaminimo laikas
40 mins
Visas laikas
1 hr
 
Autorius: Skanauk su Aušra
Ingredientai
 • 310 g (2,5 st.) pusiau rupių kvietinių miltų
 • 180 g (1 st.) augalinio margarino
 • 11 valg. š. šalto vandens
 • 3 valg. š. Demeraros cukraus
 • 1/2 arbat. š. Himalajų druskos
Įdaras
 • 3 st. mėlynių
 • 1/2 st braškių
 • 2 valg. š. kukurūzų miltų
Gaminimas
 1. Įkaitinti orkaitę iki 200 laipsnių temp. Ištepti kepimo formą aliejumi.

 2. Šaltą margariną supjaustyti mažais gabaliukais ir sumaišyti su miltais, druska, cukrumi. Trinti staigiais judesiais tarp delnų, kol masė taps smėline. 

 3. Supilti šaltą vandenį. Atsargiai suformuoti vientisą tešlos rutulį. Tešla neturi lipti prie rankų, bet turi būti elastinga. Jei tešla nesulimpa, įpilkite dar šiek tiek vandens. Jei per skysta - miltų. Tešlą palaikykite šaldytuve apie 20 min.

 4. Pasiruoškite įdarą: mėlynes sumaišykite su kukurūzų miltais, kad kepant jos neištižtų. Supjaustykite braškes.

 5. Didžiąją dalį tešlos iškočiokite plonai ir paskleiskite ant kepimo skardos. Supilkite mėlynes, ant viršaus uždėkite braskes. Likusią tešlos dalį iškočiokite ir supjaustykite juostelėmis, kurias uždėkite ant pyrago viršaus.

 6. Kepkite apie 35-40 min.
Patarimai

Šiam pyragui puikiai tinka ir balti speltos miltai.

 

 

Parašykite komentarą

Recipe Rating