Veganiška skaldytų žirnių sriuba

Dalintis:

Visai netikėtai tapau skaldytų žirnių gerbėja. Jei būtų koks nors jų gerbėjų klubas, tikrai į jį stočiau! Neatsimenu kiek metų buvau jų nevalgiusi, kol vieną ankstyvo pavasario dieną pamačiau, berods, Pintereste skaldytos sriubos receptą, kuris turėjo labai daug patiktukų. Privalėjau išsivirti šią sriubą! Deja, Suomijos parduotuvėse man jų nepavyko rasti, todėl teko specialiai šiuos žirnius vežtis iš Lietuvos. Sriuba buvo išties labai labai skani ir tapo viena iš mano mėgstamiausiųjų.

Kai viena draugė paklausė, ko man atvežti iš Lietuvos, mano atsakymas buvo išties aiškus – skaldytų žirnių. Gavau jų net du pakelius. Turbūt geriausios lauktuvės iš Lietuvos! Su baime žiūriu į žirnių indelį ir matau, kad jų vis mažėja. Reikės kurpti planą kaip vėl jį papildyti.

Nors skaldytų žirnių sriuba labiau tinka šaltesniu periodu, bet kadangi šiais metais tokia neaiški vasara, ši sriuba puikiai tiks lietui lyjant ar apsiniaukusią dieną.

Sriubą esu virusi ir su pakepintu svogūnu ir be jo. Svogūnus nelabai mėgstu, bet be jo sriuba ne tokia skani. Šioje sriuboje svogūnas kuo puikiausiai dera ir paryškina sriubos skonį.

Receptas adaptuotas iš čia.

Veganiška skaldytų žirnių sriuba
Paruošimo laikas
10 mins
Gaminimo laikas
45 mins
Visas laikas
55 mins
 
Kiekis: 4
Autorius: Skanauk su Aušra
Ingredientai
 • 1 st. skaldytų žirnių
 • 1 svogūnas
 • 2 st. smulkiai pjaustytų morkų
 • 2 st. smulkiai pjaustytų bulvių
 • 3,5-4 st. vandens, sumaišyto su 1 kubeliu sultinio
 • 2 lauro lapai
 • 1/2 arbat š. raudonėlio
 • himalajų druskos, pipirų
 • 1 valg. š. saulėgrąžų aliejaus
Gaminimas
 1. Puode ant aukštesnės nei vidutinės temperatūros keletą minučių pakepinti svogūną, kol jie taps šiek tiek auksinės spalvos.

 2. Užpilti vandenį su sultiniu. Supilti skaldytus lęšius, lauro lapus. Priklausomai nuo to, kiek lęšiai mirkyti, virti kol suminkštės. (Jei mirkyti apie 1 val, tuomet virti apie 12 min.)

 3. Temperatūrą primažinti iki vidutinės. Sudėti morkas. Pavirti apie 5 min. Tada sudėti bulves. Virti apie 15 min arba kol lęšiai, daržovės bus išvirusios.

 4. Į virimo pabaigą suberti druską, pipirus ir raudonėlį. Išimti lauro lapus.

 5. Trečdalį sriubos supilti į dubenį ir trintuvu sutrinti. Šią dalį sumaišyti su puode esančia sriuba.

Patarimai

Skaldytus žirnius nuplauti po šaltu vandeniu ir pamirkyti mažiausiai 1 val. Jei laikysite ilgiau, tuomet juos virkite šiek tiek trumpiau.

Parašykite komentarą

Recipe Rating