Įdaryta saldžioji bulvė su grikiais ir rudosiomis pupelėmis

Dalintis:

Šio savaitgalio labai laukiau, nes savaitė buvo gana sudėtinga, teko patirti šiek tiek streso, todėl kaip niekad laukiau laisvų dienų. Oras pasitaikė labai nevykęs, nes šeštadienį pusę dienos, o sekmadienį visą dieną pralijo. Šiandien turėjau daug planų, bet dėl nevykusio oro teko nukelti, kadangi norėjau pabūti gamtoje. Tiesa, šeštadienį apsilankiau Suomijos Operos balete „Vasarvydžio nakties sapnas“. Taigi, vakar atidariau teatrų, parodų sezoną.

Šaltieji metų laikai turi dar vieną privalumą – kultūrinius renginius. Po vasaros jų buvau pasiilgusi, tad vakar buvo puiki proga apsilankyti, kaip minėjau, balete. Suomijos opera ir baletas yra itin aukšto lygio. Net ir klasikiniai baleto spektakliai pateikiami moderniai, veiksmą susiejant su šių laikų realijomis ar technologijomis. Pvz. 3D baletas buvo labai įdomi patirtis. Spektaklyje buvo netgi pasakotojas, kuris ne tik pasakodavo siužetą, bet ir pasakydavo, kada reikia užsidėti 3D akinius. „Sniego karalienėje“ keletas veikėjų lakstė po sceną ir „gąsdino“ žiūrovus, ragana po sceną važinėjosi su segvėjumi ir t.t.

Šeštadienį matytas baletas taip pat paliko labai gerą įspūdį. 2,5 val prabėgo labai greitai, netgi norėjosi, kad jos bėgtų gerokai lėčiau. Maloniai nustebino, kad spektaklyje vienas iš pagrindinių šokėjų buvo gerokai tamsesnio gymio brazilas. Juk Europos balete dažniausiai šoka tik šviesaus gymio šokėjai, todėl šis šokėjas maloniai traukė akį.

O dabar grįžtame prie tingiai dienai tinkančio recepto. Šiuo metu vienas iš mano mėgstamiausių patiekalų – orkaitėje iškepta salžioji bulvė. Būtent orkaitėje, ne kur kitur. Užtenka ją nuplauti, įdėti į orkaitę ir iškepti. Man ji skani ir viena, bet, žinoma, valgome tik ne tik kas skanu, bet ir sotu. Todėl saldžioji bulvė su grikiais, rudomis pupelėmis puikus pietų ar vakarienės pasirinkimas. Šį patiekalą labai lengva pagaminti, jis galima sakyti pasidaro pats! Žinoma, reikės šiek tiek palaukti kol iškeps bulvės, išvirs grikiai, bet pastangų įdėti daug nereikia, o skonis išties super! Pupelės tinka bet kurios rūšies, tačiau rudosios turi gana neutralų skonį, tad neužgožia skaniųjų saldžiųjų bulvių.

 

Įdaryta saldžioji bulvė su grikiais ir rudosiomis pupelėmis
Kiekis: 4
Autorius: Skanauk su Aušra
Ingredientai
 • 3-4 nedidelės saldžiosios bulvės
 • 2/3 st. nevirtų grikių
 • 1 raudonoji paprika
 • 1/2 st. šaldytų kukurūzų
 • 1 skardinė rudųjų pupelių
 • 1/2 st. konservuotų smulkintų pomidorų
 • 1/2 arbat. š. garam masala prieskonių
 • 1/2 arbat. š. Himalajų druskos
 • 1/8 arbat. š. juodųjų pipirų
 • 1/8 arbat. š. kajeno pipirų miltelių
 • 1/2 arbat. š. raudonosios paprikos miltelių
Gaminimas
 1. Įkaitinti orkaitę iki 180 laipsnių temp. Nuplauti saldžiąsias bulves, sudėti ant kepimo padėklo. Kepti apie 40 min. arba kol lengvai įbesite šakute.

 2. Pasūdytame vandenyje išvirti grikius.

 3. Įkaitinti keptuvę iki vid. temp. Įpilti aliejaus, kelias min. pakepti smulkiai supjaustytą papriką. 

 4. Jei naudojate konservuotas pupeles, jas perplaukite po šaltu vandeniu, kad neliktų druskos. Pupeles ir grikius suberkite į keptuvę.

 5. Įpilkite konservuotų pomidorų, visus prieskonius. Suberkite kukurūzus. Viską išmaišykite, išjunkite temp. Palaikykite kelias min.
 6. Bulves įpjaukite, pridėkite įdaro.

Patarimai

Ant viršaus galite uždėti avokadą.

Parašykite komentarą