Bananų duona-pyragas

Dalintis:

Prieš kokią gerą savaitę nusprendžiau iš telefono išsitrinti kelias populiarias Lietuvos naujienų programėles. Tikrai ne todėl, kad nustojau domėtis Lietuvos gyvenimu, bet dėlto, kad supratau, jog telefone praleidžiu per daug laiko. Dažnai net pati nepajusdavau, kaip netyčia pradedu skaityti kokį menkavertį straipsnį, o tada seka antras, trečias. Ir koks dvidešimt minučių tik… šast.. ir dingo iš gyvenimo. O tokių „šast“ per dieną būna ne vienas ir ne du.

Kita priežastis, tai negatyvumas, kuris nori nenori persiduoda man pačiai. Žinoma, paskutiniu metu išties įvyko daug ne itin gerų permainų, nelaimių, bet kai bent porą savaičių skaitai apie tą patį įvykį, parašytą vienas už kitą skambesniais pavadinimais, nori nenori pradedi ir pats juo gyventi: ką buvo galima pakeisti?, kodėl tai atsitiko?, ar nenutiks taip man? ir t.t. Kam to reikia? Tam, kad tokie, kaip aš, negalėtų išlįsti iš naujienų portalo ir jame praleistų kuo daugiau laiko. O jeigu dar paskaitai komentarų skiltį, tada išvis negatyvumo dozė ilgam laikui garantuota.

Dar kita priežastis, kai tenka matyti ne pačios geriausios reputacijos asmenų fotografijas, kurios iš tolo šviečia prie pagrindinių naujienų. Paspaudus ant straipsnio (tiksliau rašliavos) supranti, jog ta naujiena, kurią sužinos visas svietas, tik kokia nauja suknelė, madingai nukirpti kirpčiukai, atostogos su ryškiu makiažu ir t.t. O kai jau perskaitai, pasižiūri nuotraukas, norisi visa tai „atmatyti“, bet deja delete mygtukas smegenyse dar neveikia, tad visa ši informacija nusėda atminties kloduose.

O ir atsibodo, kai norėdama perskaityti rimtas naujienas, nejučia perskaitau straipsnius daugmaž tokiais pavadinimais: „Kodėl jos nori tik pinigų?“, „Kodėl žmona išėjo pas kaimyną“, „Ką daryti norint nesusirgti vėžiu“, „Nebaigė mokyklos, bet Anglijoje tapo turtingas, dirbdamas fabrike“ ir t.t. Svarbu, kad pavadinimas būtų kuo labiau kiršinantis, o pats straipsnis kuo kvailesnis, tuo geriau.

Taigi, pasilikau „15 min“ programėlę, dažniau pažiūriu žinias. Taip pat atsirado daugiau laisvo laiko, mintys tapo šviesesnės, daugiau idėjų, pozityvumo ir kitų gerų dalykų. Atrodo, kad po truputį valausi nuo informacijos perdozavimo.

Tikiuosi ir daugiau skanių pyragų iškepsiu! Bananų duonas-pyragus esu kepusi daugybę kartų, bet niekada nebūdavau patenkinta rezultatu. Kepinys niekada neatsidurdavo šiukšlių dėžėje ar nebūdavo labai neskanus, bet visada atrodydavo, kad galima iškepti šiek tiek geriau. Išbandžiau įvairius variantus ir manyčiau, kad šis receptas yra pats geriausias iš mano keptų bananų pyragų. Kepinys maloniai valgosi, puikiai tinka prie arbatos.

Naudojau pailgą kepimo formą 25*11 cm.

 

Bananų duona-pyragas
Autorius: Skanauk su Aušra
Ingredientai
 • 4 nedidelių, kuo labiau sunokusių bananų (1 bananas dedamas ant pyrago viršaus
 • 1/3 st. (50 g) rapsų aliejaus
 • 1/2 st. (105 g) migdolų pieno (ar kito augalinio pieno)
 • 1/4 st. (50 g) rudojo cukraus*
 • 2/3 st. (54 g) smulkių avižinių dribsnių
 • 1 st. (134 g) rupių kvietinių miltų**
 • 2 valg. š. linų sėmenų
 • 1 arbat. š. vanilės ekstrakto
 • 1/4 arbat. š. Himalajų druskos
 • 1 arbat. š. kepimo miltelių
 • 1/2 arbat. š. sodos
 • riešutų papuošimui
Gaminimas
 1. Linų sėmenis sumaišyti su 6 valg. š. šalto vandens. Palaikyti šaldytuve apie 15 min.

 2. Įkaitinti orkaitę iki 180 laipsnių temp.

 3. Dubenyje šakute sutrinti 3 bananus, supilti pieną, aliejų, linų sėmenis, vanilės ekstraktą, cukrų.

 4. Kitame dubenyje sumaišyti avižinius dribsnius, miltus, kepimo miltelius, sodą.

 5. Sausus ingredientus sumaišyti su drėgnais ingredientais.

 6. Tešlą sukrėsti į kepimo formą, ant viršaus uždėti išilgai perpjautą bananą, užbarstyti riešutais.

 7. Kepti apie 40-45 min 180 laipsnių temp.

Patarimai

*vietoj cukraus galima naudoti klevų, agavų sirupą 1/3 (70 g)

 

**galima keisti baltais speltos miltais

Parašykite komentarą