Obuolių ir kriaušių pyragas

Dalintis:

Šią savaitę sėkmingai pratęsiau savo mažąjį iššūkį – bent kartą per savaitę apsilankyti kultūriniame renginyje. Pasitaikė puiki proga pamatyti Suomijos operos ir baleto teatre pradėtą rodyti baletą Kalevalos šalis (Kalevalanmaa). Šis baletas, arba kitaip tariant baleto šou, pastatytas Suomijos 100 metų Nepriklausomybės proga. Jame apžvelgiama visa Suomijos istorija nuo ledynmečio iki šių dienų. Prieš pasirodymą buvo galima praeiti ekskursiją po teatrą. Tikėjausi tradicinio turo, o pakliuvau į Suomijos istorijos koridorius, kuriuose pasitiko ne tik visiška prietema, bet ir šokėjai, persirengę įvairiais personažais. Medkirčiai, ekskursantus gąsdinančios raganos, moteriškė gaminanti naminukę ir tuo pačiu ją gerianti, pagėręs ir dainuojantis kaimo jaunimas, didžėjus, Angry bird. Po šio turo gera nuotaika garantuota!

Pats spektaklis paliko labai gerą įspūdį galbūt ne choreografija, bet įspūdingu šou. Daugybė efektingų, prikaustančių dėmesį scenų. Pavyzdžiui, Pirmojo pasaulinio karo scena, per kurią lakstė šiurpai, suomiškų kėdžių gaminimo fabriko konvėjeris ir t.t. O kur dar nuostabios liaudies dainos, choras, į sceną atvažiavęs traktorius, ispūdingi kostiukai, konfeti, kurio kliuvo net ir žiūrovams. Taip pat pasakotojai, kurie tarpusavyje ginčijosi, bet pabaigoje, žinoma, susitaikė ir ta proga dalį žiūrovų pasikvietė ant scenos. Tuo metu skambėjo vienos iš garsiausių Suomijos grupių Darude daina Sandstorm.

Su mielu noru į šį spektaklį eičiau ir antrąjį kartą. Buvau sužavėta paprastumo, bet kartu ir originalių įdėjų, mokėjimo pasijuokti iš suomiškų ydų (alkoholizmas, žmonių uždarumas), kontakto su žiūrovais ir puikios atmosferos.

Spektaklio  nuoroda http://oopperabaletti.fi/ohjelmisto/kalevalanmaa/.

Šią savaitę jau antrą kartą kepiau obuolių ir kriaušių pyragą. Turbūt galėčiau pasakyti, jog šis pyragas mano mėgstamiausias. Kaip žinia, mėgstu visus obuolių pyragus, bet šis ne tik su obuoliais, bet ir su kriaušėmis. Cukraus naudojau labai nedaug, kadangi kriaušės buvo labai saldžios. Miltus taip pat galima naudoti kokius tik norite.

Kepimo formos skersmuo 24 cm.

 

 

Obuolių ir kriaušių pyragas
Paruošimo laikas
15 mins
Gaminimo laikas
40 mins
Visas laikas
55 mins
 
Autorius: Skanauk su Aušra
Ingredientai
 • 2 dideli obuoliai
 • 3 kriaušės
 • 1 arbat. š. cinamono
 • 2,5 valg. š. rudojo cukraus
 • 1 valg. š. aliejaus
Tešla
 • 272 g (2 st.) miltų (1 st. 140 g pusiau rupių kvietinių miltų, 132 g (1 st. beglitiminių miltų)
 • 130 g (2/3 st.) augalinio margarino
 • 1 valg. š. rudojo cukraus
 • 70 g (1/3 st+ 2 valg.) šalto vandens
Gaminimas
 1. Obuolius ir kriaušes supjaustyti 2-2,5 cm kubeliais. Sumaišyti su cukrumi, cinamonu, aliejumi. Palaikyti šaldytuve apie 1 val.

 2. Miltus, cukrų, margariną sumaišyti dubenyje. Trinti tarp pirštų, kol tešla taps smėline. 

 3. Supilti šaltą vandenį. Atsargiai suformuoti vientisą tešlos rutulį. Tešla neturi lipti prie rankų, bet turi būti elastinga. Jei tešla nesulimpa, įpilkite dar šiek tiek vandens. Jei per skysta - miltų. Tešlą palaikykite šaldytuve apie 20 min.
 4. Pusę tešlos iškočioti ir ja iškloti kepimo formą. Suberti obuolius. Likusią tešlos dalį iškočioti, supjaustyti juostelėmis. 

 5. Kepti 180 laipsnių temp. 40 min.

Patarimai

Prieš kepimą, galite pyrago paviršių patepti augaliniu pienu ir apibarstyti cukrumi.

Parašykite komentarą