Galetės su obuoliais

Dalintis:

Man ruduo visada asocijuojasi su obuolių, moliūgų pyragais, obuoliene, cinamono dvelksmu. Atsimenu iš vaikystės (ir ne tik), kad pats skaniausias rudens desertas būdavo obuolienė su batonu. Galėdavau per vieną kartą mažiausiai pusę batono suvalgyti. Deja, ir dabar lygiai taip pat galėčiau, bet norisi tilpti pro duris. Tad tenka šiek tiek apriboti savo norus, bet skriausti savęs tikrai nesiruošiu. Obuolienė dar laukia savo eilės, o kol kas mėgaujuosi desertais su obuoliais.

Praėjusį sekmadienį iš pat ryto prisikepiau prancūziškųjų galečių. Šis žodis lietuvių kalboje yra nevartotina svetimybė, jį reikia keisti papločiu. Nekaip skamba „Obuolių papločiai“. Pats žodis „galetės“ man asocijuojasi su elegancija, grakštumu, lengvumu. Šis desertas būtent toks ir yra. Tešlos pagrindas labai skanus, traškus. Galetės ypač skanios šiltos, kol obuolys suminkštėjęs. Mmm, galėčiau valgyti ir valgyti!

Kadangi oras buvo kaip reta geras, nepraleidome progos pasidžiaugti nuostabia Suomijos gamta ir gardžiomis galetėmis.

Galetės su obuoliais
Paruošimo laikas
10 mins
Gaminimo laikas
20 mins
Visas laikas
30 mins
 
Kiekis: 10
Ingredientai
 • 250 g 2 st. baltų speltos miltų
 • 117 g 2/3 st. augalinio margarino
 • 7 valg. š. šalto vandens
 • 2 valg. š. Demeraros cukraus
 • 3-4 obuoliai
Pabarstymui
 • 1 arbat. š. cinamono
 • 1 valg. š. Demeraros cukraus
 • 1 valg. augalinio pieno (nebūtinai)
Gaminimas
 1. Šaltą margariną supjaustyti mažais gabaliukais ir sumaišyti su miltais, cukrumi. Trinti staigiais judesiais tarp delnų, kol masė taps smėline. 

 2. Supilti šaltą vandenį. Atsargiai suformuoti vientisą tešlos rutulį. Tešla neturi lipti prie rankų, bet turi būti elastinga. Jei tešla nesulimpa, įpilkite dar šiek tiek vandens. Jei per skysta - miltų. Tešlą palaikykite šaldytuve apie 20 min.
 3. Supjaustyti obuolius kuo plonesnėm skiltelėm.

 4. Plonai iškočioti tešlą, supjaustyti stačiakampio formos 10*6 cm (priklausomai nuo skiltelių dydžio) gabalėliais. Į vieną galetę sudėkite 8-9 obuolio skilteles. Kraštams pasilikite apie 1,5 cm. Juos užlenkite ir atsargiai užspauskite, kad kepdami „neatsidarytų“.

 5. Cinamoną sumaišykite su cukrumi, apibarstykite galetes. Aptepkite augaliniu pienu.

 6. Kepkite 180 laipsnių temp 20-25 min.

Patarimai

Jei nenorite patys gaminti tešlos, gali nusipirkti bemielę ar mielinę sluoksniuotą tešlą

Leave a Reply

Recipe Rating
Taip pat skaitykite: