Mielinis pyragas „Kalėdinė žvaigždė“// Christmas Star Bread

Dalintis:

Ilgą laiką kirbėjo mintis namuose pasigaminti mielinį pyragą. Galbūt nesu jų didžiausia gerbėja, nes juose daug miltų ir šie pyragai gana sausi, greitai sudžiūsta. Visgi jų išvaizda nepalieka abejingų.

Šiuo metu Instagrame ir Pintereste mieliniai pyragai žvaigždės (ar snaigės) formos yra labai populiarūs. Jie puikiai tinka šventėms, nes papuoš bet kurį stalą. Skonis jų irgi neblogas, ypač jeigu mėgstate „bulkas“. Aš jas tikrai mėgstu, todėl šį pyragą pasigardžiuodama valgiau su karšta arbata.

Atvirai pasakius, nors šio pyrago skonis tikrai nenuvylė, bet labiausai patiko pats gaminimo procesas. Išties smagu minkyti tešlą, po to stebėti, kaip ji padvigubėja. Tada iš to beformio rutulio suformuoti žvaigždės (ar snaigės) formą. Galiausiai stebėti kepimo procesą ir matyti, kaip ji virsta puriu pyragu. Tikra žiemos ir švenčių magija…

Gaminimas nėra sudėtingas, tik reikia šiek tiek kantrybės ir laiko. Tešlą užminkysite labai greitai, bet ją reikės palaikyti apie valandą. Tada suformuoti žvaigždės formą, dar palaikyti apie 15 min. Kepa greitai, apie 25-30 min.

Kaip suformuoti žvaigždės formą, galite matyti iš šių nuotraukų ir recepto aprašyme. Nors atrodė, kad džemo užtepiau per daug, nes jis kiek bėgo per kraštus, bet valgant džemo buvo tikrai ne per daug. Manau jeigu dėsite jo mažiau, pyragas gali būti sausokas.

Kadangi neturėjau įprasto pieno, naudojau avižų pieną. Tad jeigu vengiate laktozės, tiks ir augalinis pienas.

Nepamirškite, kad šis pyragas greitai džiūsta, tad jį laikykite maišelyje. Tokiu būdu pyragas liks minkštu bent keletą dienų.

Gamindama daugiausiai rėmiausi šiuo tinklaraščiu.

 

 

 

Mielinis pyragas „Kalėdinė žvaigždė“
Autorius: Skanauk su Aušra
Ingredientai
 • 1 pakelis (11 g)* sausų mielių
 • 1/3 st. šilto vandens (apie +40 C)
 • 1/4 st. (40 g) sviesto, ištirpinto
 • 3/4 st. (170 g) šilto pieno (apie +40 C)
 • 1/4 st. (40 g) cukraus
 • 3 1/3 st. (410 g) kvietinių miltų
 • 1 didelis kiaušinis
 • žiupsnelis druskos
 • 6 valg. š. aviečių džemo
Gaminimas
 1. Į mažą indą supilti šiltą vandenį, suberti mieles, išmaišyti. Indą uždengti. Palikti pastovėti apie 10 min. Mielės turi suputoti.
 2. Į didelį indą supilti pašildytą pieną, ištirpintą sviestą, kiaušinį, druską, suputojusias mieles su vandeniu. Viską išmaišyti. Po truputį maišydami suberkite persijotus miltus. Tešla turi būti minkšta, bet beveik nelipti prie rankų. Stalo paviršių pabarstykite miltais. Išimkite tešlą iš indo ir minkykite apie 5 min. 

 3. Suformuokite rutulį ir tešlą įdėkite į didelį indą ir uždenkite sausu rankšluosčiu. Laikykite apie 1 val. Tešla turi padvigubėti.
 4. Pakilusią tešlą lengvai paminkyti. Padalinti į 4 vienodus rutulius. 
 5. Stalo paviršių apibarstyti miltais. Iš rutulių iškočioti apie 23 cm skersmens apskritimus. Norint, kad jie būtų tasyklingos formos, ant viršaus uždėkite tokio dydžio lėkštę ar indą ir pagal jo formą palyginkite iškočiotą apskritimą.
 6. Didelę kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. Ant jos atsargiai perkelkite tešlos apskritimą. Ant jo uždėti apie 2 valg. š. džemo, paliekant 1 cm nuo krašto neužteptą.

 7. Dėkite antrąjį apskitimą, uždėkite džemo. Tą patį darykite ir su trečiuoju. Ketvirtąjį uždėkite ant viršaus. Jo tepti nebereikia.

 8. Nedidelę stiklinę ar puodelį apačia uždėkite ant tešlos vidurio. Šiek tiek įspauskite. Peiliu padaryti 4 lygias įpjovas iki puodelio ribų. Tada padarykite dar po 2 įpjovas kiekviename ketvirtyje. Turi būti iš viso 16 įpjovų.
 9. Dviem rankomis paimti po įpjovą ir sukti po 3 kartus į priešingas puses (kairė pusė prieš laikrodžio rodyklę, dešinė pagal laikrodžio rodyklę). Jų galus suspausti. Tą patį padaryti su visomis įpjovomis. Jų galus pabarstyti miltais, kad kepant jos neatsidarytų.
 10. Įkaitinti orkaitę iki 180 laipsnių temp. Tešlą palikti pastovėti apie 15 min.
 11. Prieš kepant patepti kiaušinio plakiniu. Vidurį galite apibarstyti cukrumi.
 12. Kepti apie 25-30 min, kol gražiai paruduos. Atvėsusią apibarstyti cukraus pudra. Laikyti maišelyje ar plėvelėje, nes kitu atveju pyragas sukietės ir apdžius.
Patarimai

*Mielių kiekiai gali šiek tiek skirtis. Skaitykite instrukciją, nurodytą ant pakelio. Mano naudojamos sausos mielės atitinka 30 g. drėgnų mielių.

2 Replies to “Mielinis pyragas „Kalėdinė žvaigždė“// Christmas Star Bread”

 1. Gavosi labai skanus ir greitai iskepe ?

  1. Labai džiaugiuosi, kad gavosi skanus!!! 🙂

Parašykite komentarą

Recipe Rating
Taip pat skaitykite: