Kepti maži varškėčiai

kepti maži varškėčiai
Dalintis:

Kepti maži varškėčiai – dar vienas variantas, kaip skaniai panaudoti varškę. Man turbūt visi skaniausi patiekalai yra tie, kuriuose yra varškės. Kepti varškėčiai yra tas maistas, kurį turbūt galėčiau valgyti kiekvieną dieną. Nors juos dažniausiai gaminu tradicinius, bet šį kartą kepiau visai mažiukus.

Esu ne kartą kepusi mini blynus. Vienu metu socialiniai tinklai lūžo nuo mažų blynų receptų.  Buvo gražu pažiūrėti, bet jų kepimas buvo tikras kantrybės išbandymas. Visgi, įprasto dydžio blynai man labiau patinka.
O aš sugalvojau iškepti mini varškėčius. Nėra jie patys mažiausi – yra tekę matyti dar mažesnių. Gaminti nėra sudėtinga, o juos valgyti yra tikras malonumas. Pagal šį receptą gaminau kelis kartus – ir manau, kad gaminsiu dar ne kartą. Kepti maži varškėčiai tapo tikrai vienu mėgstamiausių patiekalu iš varškės!

Keletas patarimų:

Svarbu per daug neužkaitinti keptuvės, o leisti varškėčiams iš abiejų pusių lengvai apskrusti.
Šie varškėčiai būna skaniausi, kai jų neuždengiu su keptuvės dangčiu. Tada jie būna purūs, viduje minkšti, o išorė apskrudusi.
Miltų kiekis priklauso nuo varškės drėgnumo. Pastebėjau, kad šviežesnė varškė būna drėgnesnė, todėl reikia naudoti kiek daugiau miltų.
Jų gaminimas yra panašus į virtų varškėčių. Tešla turėtų būti tokia, kad pavyktų suformuoti varškėčius. Gali kažkiek lipti prie rankų, bet turėtų būti įmanoma suformuoti du volelius. Jeigu ssnku pjauti, galima peilį apvolioti miltuose.
Mano naudojamas šaukštas yra 15 ml
Iš šio kiekio pagaminau 34 varškėčius.

Kiti panašūs receptai:

Purūs kepti varškėčiai

Varškės keksiukai

Varškės ir obuolių pyragas

kepti maži varškėčiai

 

kepti maži varškėčiai

5 from 2 votes
kepti maži varškėčiai
Kepti maži varškėčiai
Paruošimo laikas
15 mins
Gaminimo laikas
10 mins
 
Kiekis: 34 varškėčiai
Autorius: Skanauk su Aušra
Ingredientai
 • 250 g  9 proc. birios varškės
 • 1 kiaušinio⠀
 • 4-5 valg. š. (40-50 g) kvietinių miltų*⠀
 • 1-2 valg. š. cukraus (ar pagal skonį)
 • miltų apvoliojimui
 • aliejaus kepimui
Gaminimas
 1. Šaukštu sutrinti varškę. Įmušti kiaušinį, suberti cukrų. Išmaišyti.

 2. Suberti miltus, išmaišyti. Stalą pabarstyti miltais. Suformuoti du pailgas volelius. Juos supjaustyti, suformuoti rutuliuką. Jį lengvai apvolioti miltuose ir pirštais lengvai paspausti.

 3. Įkaitinti aliejų ant vid. ar kiek žemesnės temp. Kepti varškėčius iš abiejų pusių po 2-3 min.

 4. Uždėti ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų riebalai.

Patarimai

**jų kiekis priklauso nuo varškės drėgnumo⠀

3 Replies to “Kepti maži varškėčiai”

 1. 5 stars
  Gavosi labai skanūs ir tokie mieli mažuliukai 😍

 2. 5 stars
  Ačiū už nurodytą miltų kiekį. Mane taip veda iš proto tie “miltų tiek, kad pavyktų suformuoti…” Nes šiaip šlapiom rankom suformuoti sausą varškę ir visai be miltų galima 😀 Kepiau iš 500 g varškės su 80 g miltų, vaniliniu cukrum, apelsino žievele, valgėm su trintomis braškėmis. 🙂

  1. Skanauk su Aušra sako: Atsakyti

   Labai džiaugiuosi, kad viskas pavyko 🙂 Man irgi nepatinka, kai neparašo konkretaus ar apytikslio kiekio, nes miltų galima ir visai nedėti, arba jų pridėti labai daug 😀

Parašykite komentarą

Recipe Rating
Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite