Trinta pomidorų sriuba su moliūgu

Dalintis:

Trinta pomidorų sriuba su moliūgu – gardi, rudeniška ir paprastai pagaminama. Rudens neįsivaizduoju be pomidorų ir moliūgų sriubų. Šį kartą sriubą gaminau iš šių abiejų daržovių. Sriubos skonis man tikrai patiko.

Geriausia šiai sriubai naudoti naminius pomidorus. Ši trinta pomidorų sriuba bus tuo skanesnė, kuo jie bus labiau minkštesni, sunokę. Jegu sriuba bus kiek rūgšti, galima įdėti žiupsnelį cukraus. Moliūgą galima naudoti bet kurios rūšies.

Sultinį gaminau su „A. Vogel“ ekologišku prieskoninių žolelių sultinio koncentratu. Taip pat vietoj įprastos druskos naudojau „A. Vogel Herbamare“ druską su žolelėmis. Ji sriubai pridavė malonaus skonio. Šie produktai tinka visiems, kurie nori sveikiau maitintis, veganams (reklama).

Kaip pagaminti šią trintą pomidorų sriubą su moliūgu?

Visas daržoves kepiau orkaitėje. Moliūgo žievę reikia nupjauti, išimti sėklas ir supjaustyti nedideliais kubeliais. Pomidorus perpjaunu į dvi ar keturias dalis. Svogūną į dvi dalis. Česnako skiltelių nenulupu. Į gilesnį indą sudedu visas daržoves, apšlakstau alyvuogių aliejumi, druska, juodaisiais pipirais. Viską kepu 180 laipsnių temp. apie 40 min. ar kol visos daržovės būna minkštos. Po pusės kepimo laiko daržoves pamaišau.

Tuo metu užsikaičiu sultinį. Kai iškepusios daržovės pravėsta, jas supilu į puodą su sultiniu, įberiu saujelę šviežių bazilikų. Išimu česnakų minkštąją dalį. Viską sutrinu maisto smulkintuvu. Beje, pomidorai išskiria nemažai skysčio – jo nereikia nupilti.

Į pabaigą supilu grietinėlę. Ją galima naudoti tiek įprastą, tiek augalinės kilmės (sojų, avižų). Pagal skonį įberiu druskos, juodųjų pipirų, cukraus.

Patiekiu su paskrudintais batono skrebučiais.

Panašūs receptai:

Trinta pomidorų sriuba su vištiena

Pomidorų sriuba su ryžiais ir vištiena

Orkaitėje keptų pomidorų ir lęšių sriuba

trinta pomidorų sriuba

Trinta pomidorų sriuba

Trinta pomidorų sriuba

 

Trinta pomidorų sriuba su moliūgu
Paruošimo laikas
15 mins
Gaminimo laikas
45 mins
 
Kiekis: 4 porcijos
Ingredientai
 • 800 g pomidorų, perpjautų į kelias dalis
 • 600 g moliūgo
 • 1 svogūno, perpjauto per pusę
 • 500 ml sultinio
 • 3 skiltelių česnako, susmulkintų
 • 70-100 ml (1/3-1/2 st. ) grietinėlės
 • alyvuogių aliejaus
 • saujelės šviežių bazilikų
 • žiupsnelio druskos
 • žiupsnelio juodųjų pipirų
Gaminimas
 1. Nupjauti moliūgo žievę, išimti sėklas. Supjaustyti nedideliais kubeliais.

 2. Į gilų kepimo indą suberti daržoves, apšlakstyti aliejumi, druska, pipirais. Kepti orkaitėje 180 C apie 40 min. ar kol daržovės bus minkštos. Po pusės kepimo laiko daržoves permaišyti.

 3. Puode užvirinti sultinį.

 4. Daržoves kiek atvėsinti. Išimti česnaką, išspausti ar išimti minkštąją dalį. Jį įdėti atgal. Ant daržovių užberti bazilikus ir viską sutrinti iki vientisos masės. Supilti sultinį, grietinėlę. Įberti druskos, pipirų pagal skonį.

Parašykite komentarą

Recipe Rating
Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite